„FumigAkcja” naszego drewnianego kościoła w jego 360 rocznicę urodzin

Pragniemy poinformować o planowanych działaniach konserwatorskich przy naszym drewnianym kościele.

Fumigacja to zabieg zneutralizowania żerowania wszelkich szkodników w strukturze drewna przez okrycie gazoszczelną folią i zagazowanie szkodników na całej kubaturze obiektu.

Przygotowaliśmy program prac, uzyskaliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na przeprowadzenie tego zabiegu.

W marcu tego roku złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie. 1 sierpnia otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź- otrzymaliśmy promesę, w której zabezpieczono środki na wykonanie prac.

Obecnie trwają przygotowania do podpisania umowy z MKiDN.

Z uwagi na konieczność wykonania prac do 30 listopada oraz technologię wykonania prac (temperatury sprzyjające zagazowaniu szkodników) prosimy o wsparcie tego dzieła.

Zdajemy sobie sprawę o bieżących kosztach i prowadzonej zbiórce na remont dachu naszego Parafialnego kościoła. Z tego miejsca pragniemy wyrazić szczególną wdzięczność za wszelką ofiarność i zaangażowanie. Środki od MKiDN przeznaczone są jednak na obiekty zabytkowe, w naszym przypadku jest to nasz drewniany kościół. Środki muszą być wykorzystane w bieżącym roku, w przeciwnym razie trzeba je będzie oddać.

UWAGA! Ogłaszamy akcję: FumigAkcję!

Zachęcamy do wsparcia zabiegów konserwatorskich drewnianego kościoła NNMP w Chocianowicach mieszkańców gminy, powiatu, województwa i nie tylko, parafian z kraju i z zagranicy, koneserów sztuki, miłośników zabytków, firmy i instytucje. Sami możemy niewiele, jednak wspólne zaangażowanie z pewnością przyniesie oczekiwany sukces.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Duszpasterska Rada Parafialna w Chocianowicach

Rzymskokatolicka parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
46-280 Chocianowice 91

Numer konta: 35 8890 1053 0000 0518 2007 0001
Bank Spółdzielczy Namysłów, oddział w Lasowicach Małych