Ogłoszenia 28.4.2024 – 5 Niedziela Wielkanocna.

1. W tym tygodniu zaczyna Maryjny miesiąc maj.
Nabożeństwa ku czci Matki Bożej – Majówki odbywać się będą wieczorem – połączone ze Mszą św.
W pierwszą sobotę zapraszam na godz. 8.00. – nabożeństwo Pierwszych Sobót.

2. W czwartek – 2 maja organizuję wycieczkę dla ministrantów, Marianek i kandydatów do Tarnowskich Gór. Wyjazd o godz. 8.00 od plebanii.

3. W piątek – 3 maja odbędzie się rowerowa pielgrzymka do kościoła św. Anny w Oleśnie i 7 źródeł.
Program: wyjazd o godz. 10.00. od naszego kościoła w kierunku Ciarki, Gronowic, Starego Olesna, Wojciechowa.
Przy 7 źródłach będzie okazja do odpoczynku i posiłku a następnie pojedziemy do kościoła św. Anny – na godz. 14.00. Trasa liczy ok. 13 km. w jedną stronę.

4. Zapraszam na Mszę św. “szkolną“- w piątek o 18.00.
Proszę o modlitwę w intencji dzieci komunijnych i ich rodzin.

5. W tym tygodniu przypadają:
pierwszy czwartek – modlimy się o nowe powołania
pierwszy piątek – okazja do spowiedzi św.
pierwsza sobota – odwiedziny chorych od 9.00.

6. Proszę o pomoc przy sprzątaniu kościoła w sobotę 4 maja o godz. 8.30.
– Kuźnik Katarzyna, Mielczarek Eryka, Niesobska Irena, Jaron Anna, Jaron Jolanta.

7. Zapowiedzi przedślubne:
– 8 czerwca sakrament małżeństwa będą przyjmować – Patrick Wolny z Chocianowic i Nicola Szewczyk z Kuniowa.

8. Już nie jest tajemnicą, że od sierpnia (na mocy dekretu biskupa) proboszcz z Chocianowic obejmie jeszcze jedną parafię – Bąków. Dla parafian z Chocianowic oznacza to, że “będą się musieli podzielić o proboszcza” z drugą parafią. Powodem takich działań jest brak księży.

9. Można zamawiać intencje mszalne.
Msze św. rocznicowe, jubileuszowe najlepiej zamawiać wcześniej.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny; dla dzieci i miesięcznik Misyjny.