Ogłoszenia 16.1.2022 – 2 Niedziela zwykła.

1. Zapraszam zwłaszcza dzieci na Msze święte szkolne, które będą w piątki o godz. 18.00.
W tym tygodniu po Mszy św. szkolnej odbędzie się spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania.

2. Od wtorku zaczyna tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

3. Prośba o pomoc przy sprzątaniu kościoła w sobotę 22 stycznia o godz. 9.00:
Danielczak Irena, Woźnik Teresa, Figurniak Lech, Mayer Edyta, Krawczyk Urszula.

4. Można zamawiać intencje mszalne na rok 2022 – w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Wolne terminy do marca wypisane są w bloku: Intencje miesięczne.

5. Z powodu panującej sytuacji biskup Andrzej Czaja wydał zarządzenie, że w naszej opolskiej diecezji w tym roku tradycyjna Kolęda się nie odbędzie ale zaleca tzw. Msze kolędowe, które będą ofiarowane za parafian, mieszkających przy poszczególnych ulicach.
W sobotę 22 stycznia zapraszam mieszkańców z ulicy Lasowickiej na godz. 16.00.
Parafianie, obecni na Mszy otrzymają poświęconą kredę, która napiszą na swoje drzwi: C+M+B+2022 oraz kadzidło.
Na wodę święconą proszę przynieść swoje naczynia.
Msze kolędowe w następne soboty:
29.1. – z ul. Bąkowska i osiedle.

6. Odnośnie ilości osób, uczestniczących w nabożeństwach – obowiązuje 30% obłożenia kościoła – nie wliczając osób zaszczepionych. Przypominam także o dezynfekcji rąk i obowiązku noszenia maseczek.

7. Oprócz Rady Duszpasterskiej w naszej parafii będzie także działać Rada Ekonomiczna.
Będą do niej należeć następujący osoby: Drajok Waldemar, Gerlic Rudolf i Witek Michał.

8. Od zeszłego tygodnia służbę kościelnych pełnią w naszej parafii panie Genowefa Gerlic i Urszula Krawczyk.

9. Prośba o pomoc dla chorego dziecka Antosia z Kluczborka – w formie zbiórki plastikowych zakrętek od butelek. Można je składać do pudełka przy stoliku na końcu kościoła.

10. Zapowiedź Roku Jubileuszowego.
W tym roku nasza Diecezja Opolska obchodzi 50-lecie swego założenia.
6 stycznia nasz biskup Andrzej Czaja zapowiedział ten jubileuszowy rok w katedrze w Opolu.
Inauguracja Jubileuszu rozpocznie się na Wielki Czwartek –14 kwietnia.
Centralne obchody odbędą się na Górze Świętej Anny 26 czerwca, a w katedrze i poszczególnych parafiach – 28 czerwca.