Ogłoszenia 25.9.2022 – 26 niedziela zwykła.

1. Program Wizytacji biskupiej:

Wtorek: 18.00 – Przywitanie i Msza święta; sprawozdanie z życia parafii – w kościele
– Spotkanie z Radą Parafialną Duszpasterską i Ekonomiczną – na plebanii.

Środa: 15.00 – spotkanie z chorymi i modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia – w kościele
16.00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania – w kościele
16.30 – spotkanie z Ministrantami i Mariankami – w kościele
17.00 – zakończenie – kancelaria na plebanii

2. Proszę mężczyzn o pomoc w przygotowaniu terenu wokół kościoła i plebanii (koszenie trawy) w sobotę o10.00.

3. W sobotę zaczyna październik. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które będą w dni powszednie przed wieczorną Mszą św. a w niedziele o godz. 15.00.

4. Dzisiejsza Kolekta – 25 września będzie przeznaczona na cele remontowe – DACH.
Do obowiązków naszej parafii należy także opieka nad Starym kościołem – drewnianym, który jest naszym dziedzictwem a obecnie wymaga remontu. Pierwszym etapem będzie – FUMIGACJA– likwidacja kornika. Mamy obiecane 50 tys. dotacji. Brakuje jeszcze 30 tys. Chętni, którzy zechcą wspierać to dzieło mogą bezpośrednio złożyć dar do skarbony w kościele albo przelewem na konto parafialne z dopiskiem: Fumigacja.

5. Prośba o pomoc przy sprzątaniu Kościoła w sobotę 1 października – godz. 8.30.:
Miskala Krystyna, Grabowska Monika, Kochalska Agnieszka, Myśliwczyk Sabina, Hofman

6. Zapraszam na Msze św. szkolne, które u nas odbywają się w każdy piątek o godz. 18.00.

7. Ukazały się już kalendarze diecezjalne na rok 2023. (Cena 8 zł.)

7. Okazja do sakramentu pokuty jest zawsze pół godz. przed każdą Mszą św.

Zachęta do czytania prasy katolickiej – Gość Niedzielny.